Informace - přes 70 000 registrovaných
- přes 1 000 000 inzerátů
Rozšířené hledání >>
hledaní inzerátů
Vložit inzerátVložit inzerát

Chcete zhubnout? Pořiďte si eliptický trenažer.

Rádi byste shodili pár kilo, ale nemáte čas ani chuť docházet pravidelně do tělocvičny. Pořiďte si správného ,,parťáka“ na cvičení k sobě domů. Jedním z velkých hitů současné doby je tzv. eliptický trenažer, který protáhne a zpevní celé vaše tělo.

Název eliptický trenažér vznikl podle elipsovitého pohybu, který nohy při pohybu opisují. Někdy se můžete setkat se známějším názvem orbitrek či crossový trenažer. Pohyb na stroji je kombinací jízdy na kole, běhu a stoupání do schodů. Výhodou přístroje je šetrnost k vašim kloubům. Na trhu nalezneme velké množství eliptických trenažérů. Proto byste si měli urovnat, které parametry jsou pro vás při výběru důležité.

Brzdný systém

Pásková brzda

Tento typ brzdného systému je typický pro levnější modely. Značnou nevýhodou je hlučnost, cukání při brždění a především rychlé opotřebení. Určitě tento typ brždění nedoporučujeme do panelákových bytů, protože i vaši sousedi budou vědět, že právě cvičíte.

Magnetický systém

Magnetický systém se objevuje nejčastěji. Odpor při pohybu vytváří permanentní magnet, který se přibližuje a oddaluje od setrvačníku, tím mění intenzitu brzdného účinku. Výhodou je tichý chod přístroje a dlouhá životnost.

Elektromagnetický systém

Nejdražší eliptické trenažéry mají brzdný systém vyřešen elektromagneticky, kdy je brzdný prvek tvořen cívkou, kterou řídí počítač. Elektromagnet tak brzdí v různé intenzitě setrvačník. Tento brzdný systém umožní u daného eliptického trenažeru pracovat při velmi vysoké zátěži. Výhodou je také velmi přesné měření pomyslné ujeté vzdálenosti, popřípadě dalších parametrů, a v neposlední řadě také dlouhá životnost.

Tvar a délka kroku

Levnější modely mají běžnou délku kolem 20-30 cm, což může být pro jedince s větší výškou značně nepohodlné. Lidé, kteří měří do 160 cm, by měli volit délku kroku mezi 40-50 cm. Pokud jste vyššího vzrůstu, určitě pro vás bude lepší si připlatit za lepší komfort.

Ovládání zátěže

V případě levnější varianty přístroje je běžně ovládání zátěže ruční pomocí otočného zařízení, které je doplněno stupnicí. Lepší variantou je elektronický systém doplněný displejem, na kterém sami podle potřeby nastavujete zátěž během jízdy. Jednou z dalších možností využití elektrického zařízení je měření tepové frekvence či množství spálených kalorií.

Nosnost a velikost rámu

Nosnost a velikost rámu závisí na proporcích majitele. Muži by měli mít konstrukci mohutnější, která má zároveň větší nosnost. Osoby vážící okolo 100 kg, by měly pořídit přístroj o hmotnosti minimálně 70 kg a více.

Funkce a připojení k PC

Dražší přístroje umožňují propojení stroje s počítačem. Nahrání množství tréninků, utváření statistik jízd, zobrazení krajiny na monitoru. Těmito funkcemi určitě zvyšují atraktivitu cvičení.

Záruka a servis

Před nákupem doporučujeme zjistit délku záruky, kterou je často možné za poplatek prodloužit. Určitě si přečtěte, jaké možnosti servisu prodejce nabízí.  

V současné době máte možnost volit mezi širokým výběrem nových trenažérů. Také se můžete podívat na použité bazarové eliptické trenažéry.

 

Tisk výběru Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Články
Jak vybrat běžecký pás? >> Jak vybrat běžecký pás? Je pro vás pravidelné chození do tělocvičny nepředstavitelné? Pořiďte si domů vlastního pomocníka, na kterém si každou volnou chvíli můžete protáhnout tělo a dobít energii.
Chcete zhubnout? Pořiďte si eliptický trenažer. >> Chcete zhubnout? Pořiďte si eliptický trenažer. Několik tipů a rad při výběru eliptického trenažeru
Elektrocentrály AKCE >> Elektrocentrály AKCE Profi i hobby elektrocentrály, Heron, Woodster, Scheppach. Široký výběr, prodloužená záruka, servis, doprava zdarma, dárky.
Volné reklamní místo >> Volné reklamní místo Chcete u nás inzerovat? Nabízíme volné místo pro PR článek. Klikněte pro více informací.
Grily Weber v akci >> Grily Weber v akci Oblíbené grily značky Weber na dřevěné uhlí, plynové nebo elektrické. Široký výběr, Dárek zdarma, Doprava zdarma.
Nejprodávanější kompresory >> Nejprodávanější kompresory Kompresory Scheppach, Extol pro domácnosti i firmy. Malé bezolejové i velké olejové s pracovním tlakem 8 bar a více. Bohaté příslušenství ke kompresorům.
Pily, brusky, bourací kladiva. Bohatá nabídka příslušenství >> Pily, brusky, bourací kladiva. Bohatá nabídka příslušenství Nářadí za akční ceny + dárek zdarma. Doprava nad 2900 Kč zdarma.
Štípačky na menší polena >> Štípačky na menší polena Horizontální štípačky na menší polena. Ke štípačům praktický Dárek a Doprava Zdarma. Vše skladem k odeslání.

...,


TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace