Informace - přes 70 000 registrovaných
- přes 1 000 000 inzerátů
Rozšířené hledání >>
hledaní inzerátů
Vložit inzerátVložit inzerát

Podvodné inzeráty a prevence

V této rubrice bychom Vás rádi informovali o podvodných inzerátech a o prevenci, na kterou je dobré myslet při koupi zboží přes inzerát.

Je velice těžké rozeznat, zda daný inzerát není podvod, proto je dobré se v případě nákupu řídit jednoduchou radou.

Nedoporučujeme posílat zálohu předem. Je tu 99% pravděpodobnost, že neuvidíte zboží nebo domluvenou službu a ani zaplacenou zálohu. Podvodníci většinou vybírají přes inzerát menší zálohy kolem 100 Kč jako „registrační poplatek“. Spoléhají se, že kupující kvůli ztrátě 100 Kč nebudou podnikat žádná jednání. Jestliže se přesto rozhodnete poslat zálohu, doporučujeme na bankovní účet, kde lze zřizovatele účtu a celou transakci dohledat.

Pokud jste obětí podvodného inzerátu, je dobré o tom informovat provozovatele inzerce a zároveň Policii ČR, která může zahájit trestní stíhání a provést šetření o počtu podvedených a po provozovateli inzertního serveru si může vyžádat osobní údaje podvodníka, IP adresu…

Provozovatel inzerce může tyto inzeráty smazat a jméno a příjmení, pod kterým pachatel vystupuje zveřejnit na svých stránkách na základě zaslané kopie od Policie ČR o oznámení podvodu nebo na základě úředně ověřeného čestného prohlášení podvedeného. Je to z důvodu, aby nedocházelo k přijímání oznámení, která mohou poškozovat dobrého inzerenta.

Podvodné inzeráty:

Jméno a příjmení Kontaktní telefon Popis podvodu
Ludmila Keitlová 739 141 302
keitlova@seznam.cz
Zprostředkování práce za manipulační poplatek 100 Kč, kterou nikdy nezprostředkovala a zaslanou zálohu nevrátila.

 

Inzerenti vystupují
za cizince z Anglie, USA...

@hotmail.com
@gmail.com

Nové mobilní telefony z ciziny na první pohled za velice nízké ceny. Podvodníci požadují platbu předem!!!  

 

Tisk výběru Odeslat výběr
Od Komu Kopie Text
Odběr inzerce
Po vložení emailu Vám budeme posílat inzeráty ze zvolené kategorie inzerce.
Články
Jak vybrat běžecký pás? >> Jak vybrat běžecký pás? Je pro vás pravidelné chození do tělocvičny nepředstavitelné? Pořiďte si domů vlastního pomocníka, na kterém si každou volnou chvíli můžete protáhnout tělo a dobít energii.
Chcete zhubnout? Pořiďte si eliptický trenažer. >> Chcete zhubnout? Pořiďte si eliptický trenažer. Několik tipů a rad při výběru eliptického trenažeru
Elektrocentrály AKCE >> Elektrocentrály AKCE Profi i hobby elektrocentrály, Heron, Woodster, Scheppach. Široký výběr, prodloužená záruka, servis, doprava zdarma, dárky.
Volné reklamní místo >> Volné reklamní místo Chcete u nás inzerovat? Nabízíme volné místo pro PR článek. Klikněte pro více informací.
Grily Weber v akci >> Grily Weber v akci Oblíbené grily značky Weber na dřevěné uhlí, plynové nebo elektrické. Široký výběr, Dárek zdarma, Doprava zdarma.
Nejprodávanější kompresory >> Nejprodávanější kompresory Kompresory Scheppach, Extol pro domácnosti i firmy. Malé bezolejové i velké olejové s pracovním tlakem 8 bar a více. Bohaté příslušenství ke kompresorům.
Pily, brusky, bourací kladiva. Bohatá nabídka příslušenství >> Pily, brusky, bourací kladiva. Bohatá nabídka příslušenství Nářadí za akční ceny + dárek zdarma. Doprava nad 2900 Kč zdarma.
Štípačky na menší polena >> Štípačky na menší polena Horizontální štípačky na menší polena. Ke štípačům praktický Dárek a Doprava Zdarma. Vše skladem k odeslání.

...,inzerce zdarma, bazar, inzeráty


TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace